Po mnoha letech usilování o dotaci na rekonstrukci Sokolovny to letos konečně vyšlo. Před prázdninami přiznalo MŠMT Sokolu dotaci. Okamžitě se rozběhly přípravy, abychom ji mohli přijmout a začít opravovat.

Cílem rekonstrukce je výměna inženýrských sítí v budově (odpady, vodovod, elektrika), vybudování nového zázemí tělocvičny v přízemí (šatny, WC, sprchy, nářaďovna), 2 kluboven v 1. patře a druhé tělocvičny v podkroví. Stavbu bude provádět firma Meganom.cz, která zvítězila ve výběrovém řízení. Celá akce s rozpočtem cca 18 milionů (10 mil. dotace MŠMT, 4,5 mil. dotace Města Černošice, zbytek z vlastních zdrojů) je plánována přibližně na půl roku.

Pravidelná cvičení začnou 17. září, s mírným omezením dle aktuálního stavu rekonstrukce.

Sokolovna byla postavena v roce 1933 a od té doby je nepřetržitě využívána. Rekonstrukci a modernizaci si proto jistě zaslouží. Držte nám palce, ať se vydaří!

Dana Pánková